badanie na pasożyty

Wikipedia o glistnicy

Glistnica (askarioza, łac.

ascariosis, ang.

ascariosis) ? choroba pasożytnicza powodowana przez glisty. Etiologia Chorobę wywołuje glista ludzka (Ascaris lumbricoides), pasożyt jelita cienkiego człowieka. Podobne gatunki pospolite u innych ssaków mogą przypadkowo zarazić człowieka: są to glista świńska (Ascaris suis), glista psia (Toxocara canis) i glista kocia (Toxocara cati). Epidemiologia Jest najczęstszą w świecie robaczycą przewodu pokarmowego (około 1 mld ludzi zarażonych).
Intensywne inwazje i powikłania glistnicy są przyczyną około 20 tysięcy zgonów rocznie na świecie.
Najczęściej inwazje występują w krajach z nierozwiniętym problemem kanalizacji (w południowo-wschodniej Azji ponad 80%, w Afryce 34% populacji ? głównie dzieci). W Europie glistnicę stwierdza się sporadycznie, w Polsce także znikomo. Objawy i przebieg Glistnica objawia się: ogólnym osłabieniem zawrotami głowy kaszlem obrzękami twarzy nadmierną pobudliwością reakcjami alergicznymi niedrożnością jelit w przypadku masowej infestacji. Drogi zakażenia: niedomyte warzywa, nawożone ludzkimi fekaliami zanieczyszczona woda (np. z jeziora, rzadziej z basenu) Leczenie W leczeniu glistnicy stosuje się pyrantel, albendazol albo mebendazol. Przy masowej infestacji skuteczny jest cytrynian piperazyny.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Glistnica

Czym jest pasożytnictwo

Pasożytnictwo, parazytyzm ? forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody.
Termin ten stosowany jest w biologii ? w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków ? oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy.
Zbliżonymi do pasożytnictwa formami ? spotykanymi w biologii rozwoju ? są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw.
pasożytów płciowych (np.

matronicowate). Pasożyty stanowią ważny element każdego ekosystemu.

Są przyczyną wielu chorób zwierząt (w tym człowieka) i roślin.
Nauka zajmująca się badaniem pasożytnictwa to parazytologia.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paso%C5%BCytnictwo

Medycyna alternatywna ? czy warto?

badanie na pasożyty Medycyna alternatywna w większości z nas budzi negatywne skojarzenia.
Może być to spowodowane informacjami, które pojawiają się w mediach i budują w nas błędny obraz.
Warto więc zainteresować się tym tematem i dokonać własnej oceny.
Medycyna alternatywna obejmuje swoim zasięgiem bardzo szeroki zakres dziedzin, w związku z czym możemy wybrać te, które są zgodne z naszymi potrzebami i przekonaniami.

Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, iż w skład medycyny niekonwencjonalnej wchodzą takie metody jak fitoterapia, czyli leczenie ziołami oraz apiterapia, czyli leczenie produktami pszczelimi.

Wykorzystują one naturalne składniki wykorzystywane w leczeniu przez naszych przodków, więc warto może zainteresować się nimi w czasach powszechnego wykorzystywania antybiotyków i innych leków..

Widok do druku:

badanie na pasożyty