Jest wiele metod transportu, które zawiozą nas do celu, mało który środek transportu jest tak skuteczny jak .
To jeden z najwygodniejszych sposobów przemieszczania się, dlaczego?

Polski publiczny transport zbiorowy

taxi Łódź najtaniej
W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r.
o publicznym transporcie zbiorowym. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu. Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy

Wybór środka transportu

Komunikacja miejska jest dobra jedynie w kilku przypadkach.
Dojazdy do pracy, czy szkoły oraz niewymagające konkretnej godziny i miejsca przybycia przejazdy.
Autobusy, czy tramwaje mają jednak poważne ograniczenia, np.
rozkład jazdy, czy choćby umiejscowienie przystanków.
Co czyni je średnim środkiem transportu, gdy musimy dotrzeć w konkretne miejsce o wyznaczonej godzinie. W takim przypadku- oczywiście zakładając, że nie posiadamy własnego auta- lepsza jest taksówka.

Dotrzemy tam gdzie chcemy i w szybkim tempie.

Jednak musimy liczyć się z ceną takiej przyjemności, ponieważ za przejazd taksówką możemy zapłacić wielokrotność ceny biletu do autobusu.

Negocjacja ceny za przejazd taksówką

taxi Łódź najtaniej Ceny za przejazdy taksówką różnią się pomiędzy różnymi miastami i firmami przewozowymi.
Dla tras w mieście stawka zwyczajowo jest wyższa niż dla dłuższych i między-miastowych przejazdów tym środkiem transportu.

Wynika to z prostego faktu, auto w trasie zużywa mniej paliwa, więc przewoźnicy i taksówkarze mogą sobie pozwolić do obniżenia ceny nawet do 1 zł za kilometr. Można też cenę przedyskutować z przewoźnikiem już zamawiając przejazd, zwłaszcza taki dłuższy.

Im dalej będziemy chcieli pojechać tym mniej powinniśmy zapłacić, co daje nam pewne pole do negocjacji ceny z taksówkarzem.

Jest to szczególnie przydatne np.

przy transferach lotniskowych..
Dodane: 23-10-2016 04:36

Tagi: taxi transport Łódź taksówki

Widok do druku:

taxi Łódź najtaniej