Infrastruktura liniowa Osobny artykuł: droga kołowa. Zobacz też: klasy i kategorie dróg w Polsce. Podstawowy podział dróg obejmuje drogi gruntowe i drogi twarde.
międzynarodowe) klasy II ? magistrale przeznaczone wyłącznie dla pojazdów samochodowych klasy III ? drogi jednojezdniowe, ruch mieszany o znaczeniu ogólnokrajowym lub międzynarodowym klasy IV ? ruch mieszany o znaczeniu regionalnym lub wewnątrz-regionalnym klasy V ? drogi lokalne Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Transport_drogowy
Transport busem jest możliwy nie tylko, gdy potrzebujemy po prostu dostać się do innej miejscowości ? bardzo wiele firm transportowych organizuje również specjalne kursy zagraniczne w celu wywozu pracowników do pracy za granicę.
Jest to dla korzystających z takiej oferty osób korzystne szczególnie z tego względu, że wiele busów jest wynajmowanych przez firmy zajmujące się pośrednictwem w pracy.
Publiczny transport zbiorowy w Polsce W Polsce podstawowe kwestie dotyczące publicznego transportu zbiorowego reguluje ustawa z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym1. Publiczny transport zbiorowy może odbywać się w Polsce na podstawie: umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego pomiędzy organizatorem a operatorem, potwierdzenia zgłoszenia przewozu lub decyzji o przyznaniu otwartego dostępu1. Ustawa o o publicznym transporcie zbiorowym nakazuje oznakowanie środków transportu, którymi są wykonywane usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego, w sposób widoczny dla pasażera, podawanie rozkładu jazdy do publicznej wiadomości na wszystkich dworcach i przystankach wymienionych w rozkładzie jazdy, a także upublicznianie cenników opłat lub taryf oraz regulaminów przewozu osób (zawierających warunki obsługi podróżnych, warunki odprawy oraz przewozu osób i bagażu, wskazujących podmiot właściwy do przyjmowania skarg i reklamacji wynikających z realizacji usług oraz terminy ich rozpatrywania). Udostępniane podróżnym cenniki opłat muszą zawierać także ceny biletów ulgowych wynikające z uprawnień ustawowych oraz uprawnień pasażerów do innych ulgowych przejazdów, ustanowionych na obszarze właściwości danego organizatora.Ww.
ustawa określa również, że wsiadanie i wysiadanie pasażerów może się odbywać tylko na przystankach lub dworcach określonych w rozkładzie jazdy2.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Publiczny_transport_zbiorowy.