Dawniej młodziaki lubiły spędzać czas na świeżym powietrzu bez dodatkowej zachęty. Dobrze jest sprawdzić i odciągnąć dziecko z przed komputera. Wpis o zabawach na zewnątrz.

Czym jest gra? Wikipedia wyjaśnia

kreatywne strefy gier kreatywne strefy gier
Gra ? czynność o ustalonych zasadach, w której udział bierze jedna lub więcej osób.
Od innych rozrywek grę oddziela istnienie ścisłego zbioru zasad gry, od innych skodyfikowanych czynności jej rozrywkowy charakter. Termin gra jest też używany w wielu (niepowiązanych z sobą) dziedzinach nauki, a jego znaczenie zależy od rozważanej dyscypliny. Gry mogą mieć charakter zarówno fizyczny (gra w piłkę nożną) jak też umysłowy (szachy) bądź hazardowy (ruletka).
Wiele gier ma charakter pośredni między tymi kategoriami.

Większość gier, choć nie wszystkie, ma charakter konkurencyjny i celem gracza bądź grupy graczy jest pokonanie pozostałych uczestników.

Występują również gry komputerowe, które w dzisiejszych czasach zdominowały to pojęcie. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra

Projekt placu zabaw - Wikipedia

Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.

Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in.

takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Nasze czasy i nasze dzieci

Jeżeli nasze dziecko jest przekonane, że dobra zabawa, to tylko granie w gry przed komputerem tudzież telewizorem, to się myli i trzeba je uświadomić w tym zakresie.
Okazuje się, że bardzo wielu przedszkolaków unika wychodzenia na świeże powietrze, dlatego że woli spędzać czas przed szklanymi ekranami.
Jest to zatrważające, dlatego też zjawisko to trzeba zastopować i zmienić. Jeżeli więc jesteśmy rodzicami, to wiedzmy, że to od nas dzieci muszą czerpać pozytywne wzorce. Z tej też racji wychodźmy ze swoimi maluchami przed dom, bawmy się z nimi i pokazujmy, że na podwórku nie ma nudy, a są zabawy i jest radość. Pamiętajmy, że to na świeżym powietrzu dziecko najlepiej się rozwija, dotlenia i zyskuje energii. Tego nic mu nie zastąpi!.
Dodane: 02-10-2016 11:19

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

kreatywne strefy gier