Wikipedia i detergenty

ekologiczne środki czystości
Sole sodowe estrów kwasu siarkowego z wyższymi alkoholami (np.
laurylosiarczan sodu) związki lub ich mieszaniny, które stanowią aktywny czynnik wszelkich środków czystości, takich jak szampony, proszki do prania, płyny do mycia naczyń, środki do mycia naczyń w zmywarkach itd. Czasami przez "detergenty" rozumie się wszelkie środki czyszczące jako takie.

W przemyśle środków czystości rozgranicza się jednak wyraźnie "detergenty właściwe" - w sensie pierwszej definicji oraz pozostałe składniki środków czyszczących - takie jak nabłyszczacze, dodatki koloryzujące, dodatki zapachowe, odżywcze, antystatyczne, wybielające itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Detergenty

Bezpieczne sprzątanie

Coraz więcej pań domu decyduje się na życie bez zbędne chemii.
Z tego powodu przygotowują jak najwięcej posiłków w domu, robią soki, przeciery, dżemy itd.
Ekologiczny tryb życia wymaga również rezygnację ze szkodliwej chemii domowej na rzecz naturalnych i bezpiecznych zamienników. W sieci można znaleźć wiele sklepów internetowych, które zajmują się sprzedażą takich środków i warto do nich zajrzeć.
Jest wiele gotowych roztworów np. do mycia podłóg, szyb, czy naczyń. Jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających swoja przygodę z ekologicznym sprzątaniem.

Domowe środki czystości w wersji eko

ekologiczne środki czystości Praktycznie każdą powierzchnię w domu można wyczyścić bez użycia chemii domowej.

Dla przykładu naczynia, nawet te tłuste, można umyć jedynie przy pomocy ciepłej wody oraz gąbki.

Okna świetnie się umyją jeżeli pomieszamy w proporcji 1:2 ocet z wodą z odrobiną soku z cytryny.
Warto też używać ten płyn do kafelek w łazience, ponieważ świetnie usuwa kamień i zabija zarazki. Te sposoby to jedynie kilka przykładów na ekologiczne sprzątanie.

Co więcej takie sprzątanie jest też dużo tańsze, a jeżeli mamy małe dzieci to ochronimy je przed drażniącymi substancjami, które wchodzą w skład popularnych środków czystości..

Dodane: 16-11-2016 06:31

Tagi: sklep ekologia ekologiczne środki czystości