geodeta sztum

Pokrywanie kosztów wykonywania prac geodezyjnych na terenie miejscowości

geodeta sztum Na terenie miejscowości wykonywane są różnego rodzaju prace geodezyjne.
Wiele z nich polega na wytyczaniu nowych działek budowlanych.
Dzieje się tak dlatego, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na budowę nowego domu właśnie na terenie miejscowości, które są bardziej przyjemne i mniej zatłoczone niż duże miasta.
Jednak trzeba pamiętać, że wszystkie działki budowlane muszą posiadać odpowiednią wielkość, a wobec tego wykonywanie prac geodezyjnych podczas ich wytyczania jest nieodzowne.
Jednocześnie każda działka budowlana musi posiadać odpowiedni podjazd, który również będzie wytyczany przez geodetów.

Koszty ich pracy zostaną pokryte przez władze miejscowości lub przez osoby prywatne w zależności od tego, jakiego typu prace geodezyjne będą wykonywane.

Trójnóg i urządzenie pomiarowe

Nie raz pewnie widzieliście dwóch panów ubranych w kamizelki odblaskowe noszących trójnóg z urządzeniem przypominającym fotoradar.
Niektórzy pewnie w panice hamowali, myśląc, że jest to właśnie pomiar prędkości. Jednak to prawie na pewno byli geodeci ze sprzętem pomiarowym, którzy wykonywali swoją pracę- czyli wykonywali pomiary terenu.
Prawdopodobnie aktualizując mapy lub robiąc pomiary pod rozbudowę lub przebudowę danego odcinka drogi.
Taki proces pomiarowy jest niezbędny to rozpoczęcia każdej inwestycji.
Do urzędu należy przesłać orientacyjną mapkę terenu inwestycji czy planowanych prac, aby dostać pozwolenie na dalsze działania.

Czym jest kąt pionowy

Kąt pionowy ? kąt zawarty w płaszczyźnie pionowej między kierunkiem odniesienia a kierunkiem na dany punkt terenowy. Jeżeli kierunkiem odniesienia jest poziom, kąt pionowy wyznaczony w jego oparciu nazywa się kątem pochylenia.
Jeżeli zaś kierunkiem odniesienia jest zenit, kąt pionowy wyznaczony w jego oparciu nazywa się kątem zenitalnym. Kąt pionowy może być mierzony teodolitem lub tachimetrem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kąt_pionowy.

Dodane: 05-05-2017 05:43

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

geodeta sztum