Krótko o klimatyzacji z Wikipedii

klima gdańsk
Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np.

w przemyśle elektronicznym). W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np.

samochód osobowy z klimatyzacją).Źródło: Klimatyzacja

O komforcie cieplnym w Wikipedii

klima gdańsk
Komfort cieplny ? stan, w którym człowiek czuje, że jego organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn.
nie odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna. Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy nagrzewanie nóg przez ciepło promieniujące ze zbyt ciepłej podłogi.
W przypadku pomieszczeń określenie uczucia komfortu jest problematyczne, gdyż jest ono odczuwane indywidualnie i subiektywnie. Ideałem byłby system gwarantujący jak najmniejszy procent ludzi niezadowolonych z panujących warunków.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komfort_cieplny

P co nam klima?

Klimatyzowanie pomieszczeń biurowych podnosi efektywność pracowników- przynajmniej tak mówi wiele badań prowadzonych przez lata.

Ale sam klimatyzator to za mało, bo trzeba go odpowiednio wymiarować i dobrać jego moc oraz typ urządzenia do pracy w danym pomieszczeniu. W przypadku instalowania klimatyzacji na cały budynek opłaca się zainwestować w mechaniczną wentylację połączoną z klimatyzacją.

W przypadku pojedynczych pomieszczeń stosuje się kurtyny i zewnętrzny klimatyzator. Duże też zależy od naszego budżetu.

Więc w przypadku zakładania klimy warto sięgnąć po poradę specjalisty..

Dodane: 03-05-2017 02:47

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klima gdańsk